Hlavní navigace

Drobečková navigace

Techmánie - Jen dívat se nestačí

První srpnový víkend strávili pracovníci TyfloCentra v Techmanii.

. A nemyslete si, že si tam jen hráli. Konala se akce s názvem „Jen dívat se nestačí“ a po oba dva dny přibližovali návštěvníkům, jaké to je žít se zrakovým postižením. Na několika stanovištích v hlavní hale si lidé mohli vyzkoušet poslepu ovládat počítač, vyzkoušet svůj hmat a čich na úkolech a skládačkách či hrách, seznámit se prakticky s Braillovým písmem nebo si prohlédnout některé pomůcky usnadňující nevidomým a slabozrakým život.

Naše poděkování patří p. Švábkovi, který ochotně vysvětloval pravidla goalballu. P. Tichému, který přibližoval a ukazoval matematické vzorce a braillský řádek. Především pak p. Maškovi, který až z Pardubic přivezl ukázky komentovaných filmů a pohádek. Děkujeme i ostatním dobrovolníkům a přátelům, kteří nám přišli pomoci.

Největší zájem byl o zvukovou simulovanou střelbu, kde se během obou dnů tvořily fronty.

Všichni jsme si víkend užili, pracovníci Techmanie nás na oplátku nechali prozkoumat jejich hlavolamy, pokusy a vystavený trolejbus i hmatem. Věříme, že spolupráce bude pokračovat a v příštím roce se znovu sejdeme v nově otevřené Techmanii.